fbpx

Zadaszenia basenowe przesuwne - czy to rozwiązanie dla mnie?

Dlaczego każdy przydomowy basen powinien posiadać zadaszenie?

Masz już basen, korzystasz z niego w sezonie letnim, taka rozrywka dostarcza Twojej rodzinie i Tobie mnóstwo radości. Jest fajnie, ale chciałbyś już czegoś więcej, prawda?

Do wody cały czas wpadają liście, owady i kurz – tak naprawdę basen czysty jest tylko pierwszego dnia, potem każdego ranka przed kąpielą trzeba zebrać zanieczyszczenia sitkiem, uruchomić odkurzacz, przeczyścić zapchane skimmery. Jest co robić, prawda…?

A dzieci chcą korzystać z basenu w każdej dostępnej chwili, nie zawsze zważając na warunki – obawa o ich bezpieczeństwo spędza Ci sen z powiek, oczy masz cały czas dookoła głowy.

Pogoda również nie rozpieszcza cały sezon – już zwykła mżawka zniechęca do kąpieli, nie wspominając o deszczu czy silnym wietrze. Bardzo silne słońce też nie stwarza idealnych warunków na całodniowe kąpiele – trudno upilnować dzieci i siebie, aby dokładać systematycznie krem z filtrem.

No i te chłodne noce – woda potrafi się tak wychłodzić, że poranna kąpiel staje się wyzwaniem.

Czy tak ma zostać na zawsze…? Zdecydowanie nie powinno, ale decyzja należy do Ciebie.

Jest idealne rozwiązanie, które sprawi, że basen będzie znów źródłem samych przyjemności – przesuwne zadaszenie basenowe, słyszałeś już o nim, prawda?

Zastanawiasz się pewnie teraz, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze, ile to może kosztować, jak długo trwa zamówienie takiej konstrukcji i komu zlecić takie zadanie?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – bezpieczeństwa.

 

Z czego składa się taka teleskopowa konstrukcja?

Zadaszenie basenowe to specjalna aluminiowa konstrukcja z wypełnieniem poliwęglanowym, której segmenty poruszają się po zamontowanych do podłoża prowadnicach (po jednej lub po dwóch stronach). Każdy segment jest osobno blokowany, a drzwi zamykane na klucz – nie ma możliwości przypadkowego otwarcia konstrukcji przez dziecko. Zadaszenie jest odpowiednio ciężkie i posiada specjalne zabezpieczenia przeciwwiatrowe, przez co wykazuje bardzo dużą wytrzymałość na porywy wiatru i odporność na obciążenia na wypadek np. przypadkowego wpadnięcia na konstrukcję, ale zamontowane na segmentach kółka umożliwiają z kolei lekkie i pewne poruszanie się segmentów w prowadnicach (po ich celowym odblokowaniu).

Same prowadnice zostały zaprojektowane tak, aby zająć jak najmniej miejsca na tarasie, a ich kształt dzięki maksymalnemu zaokrągleniu i obłym kształtom jest całkowicie bezpieczny dla bosych stóp.

Co zyskujesz dzięki zadaszeniu swojej strefy basenowej?

Konstrukcja, w zależności od długości, podzielona jest na kilka ruchomych segmentów, które po odblokowaniu przesuwamy na wyznaczony parking i korzystamy z nieograniczonej przestrzeni basenowej, a po zakończeniu zabawy zamykamy zadaszenie, blokując odpowiednio segmenty na swoim miejscu.

Jeśli pogoda nie jest sprzyjająca, konstrukcje o wysokości minimum 1m umożliwiają nam wejście do basenu przez drzwi przesuwne/uchylne i skorzystanie z kąpieli pod osłoną zadaszenia.

Warto również dodać, że poliwęglan jako materiał absorbuje promieniowanie UV, dlatego przy bardzo dużym słońcu istnieje możliwość aby zostawić część segmentów nad basenem, co da nam ochronę przeciwsłoneczną, a jednoczesne otwarcie pozostałych części zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza.

Zadaszenie basenowe wysokie, niskie czy średnie - które wybrać?

W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, takie zadaszenie może być wysokie (ponad 2,2m) – tak aby można było swobodnie się pod nim poruszać, grać w piłkę czy pływać. Otrzymujemy wtedy przydomowy aquapark:

Jeśli nie chcesz mieć wysokiej zabudowy w swoim ogrodzie bądź nie masz na nią miejsca, możesz wybrać zadaszenie średnie (o wysokości około 1,2m), które daje możliwość swobodnego pływania:

Lub jak najniższe, którego główną funkcją będzie ochrona przed zanieczyszczeniami i bezpieczeństwo.

Gdy już wiesz, jak funkcjonuje zadaszenie basenowe i jakie wynikają z niego korzyści, pora poznać cenę takiej zabudowy.

Różnorodność ofert może przytłoczyć, dlatego warto rzetelnie podejść do tematu, o czym szerzej piszemy w procesie planowania zakupu.

Porównaj materiały (grubość poliwęglanu oraz rozmiar profili aluminiowych) z których ma być wykonane Twoje zamówienie, jakie niestandardowe rozwiązania ma do zaoferowania wykonawca, ile lat działa w branży, czy świadczy obsługę serwisową oraz gwarancyjną, jaki jest z nim kontakt, czy dokonuje weryfikacji pomiarów na lokalizacji oraz profesjonalnie podchodzi do tematu przygotowania podłoża?

Jeśli poznasz już te najważniejsze składowe ofert, możesz przystąpić do ich porównania.

Zakres cen jest bardzo szeroki, uzależniony od wielkości konstrukcji oraz ilości dodatków (np. automatyczne sterowanie, mata wytłumiająca pod prowadnice, moskitiery, wentylacja pasywna) i zaczyna się od około 25 – 40 000 zł brutto przy mniejszych basenach.

Tak jak z każdym produktem/usługą, za wysoką jakością idzie również odpowiednia cena, więc nie wybieraj najtańszej oferty, ponieważ skutki takiej decyzji możesz odczuwać przez wiele następnych lat.

A jaki jest termin realizacji takiego zamówienia?

Od złożenia zamówienia czas oczekiwania to około 4-10 tygodni, przy czym w wysokim sezonie ten okres jest zawsze  dłuższy, dlatego warto podjąć decyzję w okresie zimowym – wtedy mamy szansę rozpocząć sezon w pełni przygotowani.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aby pobrać Katalog Aluna® niezbędne jest wypełnienie formularza.
Ta strefa przeznaczona jest
dla Partnerów Aluna®
Aby przejść dalej, podaj dedykowany kod dostępu
Jesteś Partnerem a nie dostałeś kodu? Zgłoś się!