Proces planowania zakupu zadaszenia basenowego
Dziś chcielibyśmy Wam przybliżyć najważniejsze kwestie dotyczące planowania zakupu zadaszenia basenowego przesuwnego. Ten praktyczny poradnik przeprowadzi Was bezpiecznie przez proces przygotowań i pomoże w planowaniu całej inwestycji.
Niskie, średnie czy wysokie? Jaki kolor? – to najczęściej zadawane pytania przez klientów.
Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę wybierając zadaszenie basenowe?
Odpowiedz sobie na poniższe zagadnienia:
Czy chcesz pływać pod zamkniętym zadaszeniem, czy interesuje Cię tylko przykrycie i zabezpieczenie basenu?
Zadaszenie basenowe przedłuża sezon kąpielowy o nawet kilka miesięcy, więc warto rozważyć model z możliwością pływania, czyli o wysokości minimum 1m, lub konstrukcję o wysokości powyżej 2m – umożliwiającą swobodną komunikację. Jeśli Twoim celem jest jedynie bezpieczeństwo i czystość wody, niskie zadaszenie będzie strzałem w dziesiątkę.
Z której strony chcesz mieć wygodne wejście do basenu? Gdzie w Twoim basenie są schody, albo drabinka?
Zaplanuj dobrze strefę relaksu - zbadaj każdą możliwość
Czy chcesz mieć pod zadaszeniem miejsce na leżaki, stolik, przebieralnię?
Po której stronie chcesz parkować złożoną konstrukcję?
Czy masz minimum 2,5m wolnej przestrzeni na przedłużenie prowadnic? Idealnie dopasowane zadaszenie zapewnia doskonałą jakość użytkowania całej strefy basenowej i nie zaburza w żaden sposób infrastruktury ogrodowej. Podczas wymiarowania na lokalizacji nasz pracownik weryfikuje każdy najdrobniejszy szczegół, ustalając z klientem krok po kroku plan inwestycji.
Jaki wybrać poliwęglan? 4 mm, 3 mm czy komorowy?
Wypełnienie komorowe jest rozwiązaniem ekonomicznym, które wprawdzie zapewnia lepszą izolację termiczną, jednak z upływem lat grozi ryzykiem przedostawania się zanieczyszczeń do komór, natomiast poliwęglan lity 3 mm wykazuje mniejszą sztywność w porównaniu do poliwęglanu 4 mm. Poliwęglan lity o grubości 4 mm to najlepsza z opcji, która zapewnia wyjątkową trwałość, przejrzystość oraz sztywność stosowanego materiału, więc warto decydować się właśnie na takie rozwiązanie.
Jaki styl pasuje do Twojej przestrzeni? Łagodny, łukowy, czy może modernistyczny – prosty i wypłaszczony?
Jakie warunki pogodowe są charakterystyczne dla Twojej lokalizacji?
Pamiętaj, że łukowe zadaszenie łatwiej odprowadza opady śniegu i wody, więc jeśli mieszkasz w rejonie o dużych opadach, łukowe zadaszenie będzie dla Ciebie wygodniejszym rozwiązaniem, natomiast proste i płaskie zadaszenie będzie wymagało częstszego usuwania zalegającego śniegu. Jeśli mieszkasz z kolei w strefie narażonej na silne wiatry, to niskie zadaszenie będzie dla Ciebie lepszym wyborem.
Prowadnica po obu stronach, po jednej, czy może system bez prowadnic…?
Jest kilka możliwości instalacji zadaszenia, dlatego tak ważne jest wybranie dla Ciebie tego najbardziej właściwego rozwiązania, który zapewni wygodę korzystania z zadaszenia przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.
Mam wysoki rant basenu/fontannę/drabinkę – jak sobie z tym poradzić?
Są to typowe elementy infrastruktury basenowej, które z łatwością ominiemy stosując odpowiednie rozwiązanie – okno uchylne/przesuwne, klapę uchylną, system CLICK-CLACK.
Jaki wybrać kolor?
Każdy kolor z palety RAL jest u nas w cenie podstawowej konstrukcji. Jesteś odważny i lubisz niestandardowe pomysły? Masz pełną dowolność. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, dobierz kolor w oparciu o dominujące elementy infrastruktury w Twoim otoczeniu.
Montaż zadaszenia basenowego do podłoża
Czy zadaszenie mogę zamontować bezpośrednio do kostki/deski tarasowej?
Podłoże pod prowadnice musi być odpowiednio przygotowane – trwałe, solidne oraz wypoziomowane. Nie radzimy iść skrótem – nasi klienci dostają dokładną instrukcję przygotowania podłoża, które przed montażem jeszcze raz sprawdzamy i dopiero wtedy można przystąpić do instalacji.
Dodatki – o czym możesz pomyśleć już dziś?
Ilość dodatków jest ogromna, ponieważ każdy klient ma różne oczekiwania i priorytety. Nie idź za modą, tylko spokojnie przemyśl, co dla Ciebie może stanowić prawdziwą wartość dodaną:
Automatyczne otwieranie/zamykanie zadaszenia: wygoda sterowania konstrukcją z pilota. Silnik zasilany energią solarną, z możliwością doładowania ładowarką zewnętrzną, bez potrzeby doprowadzania prądu.
Prowadnice Premium Guides – zlicowane z podłożem (ryzyko potknięcia ograniczone do minimum, doskonały efekt wizualny)
Wentylacja pasywna – świetnie sprawdza się przy zadaszeniach wyższych, ponieważ znacznie ogranicza liczbę skroplin na wewnętrznej stronie zadaszenia, co przekłada się na komfort pływania pod zamkniętą konstrukcją
Mata pod prowadnice – cicha praca rolek oraz maksymalne wyrównanie podłoża (równe i lekkie prowadzenie segmentów)
Moskitiery – ograniczasz liczbę insektów, co przekłada się na czystość wody oraz komfort odpoczynku
Jeśli rozważasz zakup zadaszenia basenowego, pamiętaj – jest to inwestycja na długie lata, więc dokonaj wyboru w oparciu o rozsądne argumenty. Nie kieruj się wyłącznie ceną czy kuszącym rabatem – porównaj dane techniczne, zbadaj doświadczenie firmy na rynku, obejrzyj showroom firmowy, dowiedz się o możliwościach serwisowania czy przeglądów technicznych w kolejnych latach – zapewnij sobie spokój, bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę na lata.
Sprawdź, jak wygląda u nas proces zakupowy.