fbpx
Zdaniem eksperta - dlaczego warto kupić teleskopowe zadaszenie basenowe?

Basen w ogrodzie daje nam mnóstwo radości. To miejsce relaksu, sportu, przyjacielskich spotkań. Latem pełni taką samą funkcję jak kuchnia zimą – prędzej czy później znajdą się tam wszyscy nasi goście. Co zrobić żeby sezon kąpielowy trwał jeszcze dłużej? Zainwestować w Teleskopowe Zadaszenie Basenu! Powiesz „ale to jest wydatek!”
Owszem, ale pozwól że przedstawię Ci kilka zalet o których możesz nawet nie wiedzieć.

Po pierwsze – przedłużenie sezonu

Dzięki Teleskopowemu Zadaszeniu Basenowemu przedłużysz sezon kąpielowy nawet o kilka miesięcy w roku. Przy dodatkowym ogrzewaniu wody sezon kąpielowy może trwać aż 9 miesięcy – od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Temperatura wody w zadaszonym basenie jest wyższa średnio o 6-8 stopni!

Po drugie – oszczędność energii

Do produkcji Teleskopowych Zadaszeń Basenowych wykorzystywany jest poliwęglan. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej. Skutecznie zapobiega utracie ciepła, co przekłada się na ograniczenie zużycia energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury wody w naszym basenie. Oprócz tego, poliwęglan zapewnia efekt kumulacji  ciepła, które dostarczane jest przez energię słoneczną, zatrzymując je w środku naszego zadaszenia.

Po trzecie – czystość basenu

Dzięki Teleskopowemu Zadaszeniu Basenowemu możesz zapomnieć o długotrwałym i żmudnym czyszczeniu basenu. To znakomita ochrona przed wszelkimi zanieczyszczeniami i opadami atmosferycznymi.  W przypadku niesprzyjającej pogody czy wyjazdu możesz po prostu zamknąć basen na klucz i nie martwić się o sprzątanie.
Mniej sprzątania równa się mniejszemu zużyciu chemii basenowej, co z kolei przekłada się na oszczędności.

Po czwarte – bezpieczeństwo

Boisz się, że twoje dziecko, bądź też czworonożny pupil wpadnie przez przypadek do wody? Jeśli zamontujesz Teleskopowe Zadaszenie Basenowe możesz zapomnieć o takim problemie. Specjalna konstrukcja zapobiega nieszczęśliwym wypadkom, uniemożliwiając korzystanie z basenu niepowołanym osobom bez twojej zgody. Możesz kontrolować kto i kiedy korzysta z twojego basenu, poprzez zamknięcie wszystkich ruchomych segmentów i drzwi na klucz. Zamykasz na klucz i możesz spać spokojnie.

Po piąte –  profilaktyka

Nie ma chyba takiej osoby, która nie słyszała by o szkodliwym działaniu promieni UV. Uszkodzenie naskórka, stany zapalne (poparzenia), starzenie się skóry, a w najgorszym przypadku rak skóry. To tylko początek tej długiej listy.
Nie od dziś wiadomo, że wielogodzinne przebywanie na słońcu w upalne dni naraża nas na negatywne działanie UV.
Ale czy istnieje coś przyjemniejszego niż relaks w basenie kiedy z nieba leje się żar? Dla mnie nie!
Jeżeli więc twoje dzieci protestują jak tylko usłyszą, że mają wyjść z basenu bo Ty boisz się, że przesadzą ze słońcem, daje Ci kolejny powód dla którego warto kupić zadaszenie basenowe.
Poliwęglan, materiał z którego jest wykonane zadaszenie, ma właściwości filtracji szkodliwych promieni UV. Działa jak tarcza ochronna. Nawet przy wzmożonym promieniowaniu słonecznym bez obaw można korzystać z basenu, jeżeli zabezpieczy się je Teleskopowym Zadaszeniem Basenu.

Po szóste – Time for Party!

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem basenu, a nie dzielisz się tym luksusem z przyjaciółmi jesteś egoistą. Basen latem to najlepsze miejsce spotkań z przyjaciółmi. Czy tego chcesz czy nie i tak wcześniej czy później przeniesie się tam twoja impreza.
Mając zadaszenie basenowe, które obejmuje także plaże wokół basenu zyskujesz dodatkowe miejsce do spotkań. Nawet jak pogoda już przestaje dopisywać, pod zamkniętym zadaszeniem możesz urządzić szalone „pool party” rodem z amerykańskich filmów.

Po siódme – Anti Mosquito

Wszyscy uwielbiamy lato, za wakacje, za słońce, za długie wieczory i ciepłe dni. Jest jednak coś, co  w tej porze roku przeszkadza mi okrutnie – komary i inne latające owady!
Wilgoć i światło w basenie przyciąga naszego krwiopijczego wroga więc kąpiel w basenie późnym popołudniem czy wieczorem bez tego niechcianego towarzysza oraz jego kompanów wydaje się niemożliwa. Często dzieci są uczulone na jad komara i zwykły bąbel okazuje się długotrwałym zapaleniem skóry. Teleskopowe Zadaszenie Basenu pozwoli Ci swobodnie z niego korzystać nawet przez całą noc, bez obawy o swędzące plamy na skórze. Ty bawisz się w środku, a owady zostają na zewnątrz.

Po ósme – długotrwała inwestycja dla całej rodziny

Po długiej pracy każdy z nas marzy o odpoczynku i relaksie w zaciszu domowym. Najlepiej gdzieś gdzie jest ciepło i dużo wody. Częste wyjazdy na wakacje są kosztowne, a i dni urlopowe w pracy ograniczone. Inwestując w basen i zadaszenie, masz gwarancje luksusu u siebie w domu i to na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko sobie zażyczycie Ty i Twoja rodzina.
Rezygnując z kupna innych rzeczy, zyskujesz możliwość korzystania z zadaszonego basenu i ciepłej wody przez wiele, wiele lat, podnosząc tym samym poziom życia całej swojej rodziny.

Po dziewiąte – lecznicze właściwości kąpieli

Lekarze niemal na każdym kroku podkreślają, jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie ma pływanie. Dlaczego?
W wodzie doświadczamy swego rodzaju „lewitacji”, nasza waga z np. 50 kg zamienia się w 5 kg, co przyczynia się do efektywnego odciążenia mięśni i stawów, a przede wszystkim kręgosłupa. Basen to szeroki wachlarz możliwości przyjemnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, idealne miejsce na domową fizjoterapię oraz profilaktykę. Więc jeżeli właśnie odbywasz rehabilitację, cierpisz na bóle kręgosłupa, bądź też często borykasz się z różnymi kontuzjami spowodowanymi bieganiem, jazdą na rowerze czy też innym sportem, przydomowy basen będzie dla Ciebie idealnym miejscem regeneracji. Dzięki zadaszeniu będziesz mógł skorzystać z niego w każdym momencie. Ergonomiczne konstrukcje zadaszeń są bardzo proste w obsłudze, a i ich otwarcie nie powinno stanowić problemu nawet dla kontuzjowanej osoby.

Po dziesiąte – precz z bakteriami!

Cały czas zastanawiasz się czy w końcu zainwestować w prywatny basen z zadaszeniem, czy też nadal korzystać z publicznych basenów i kąpielisk? Jeżeli nie przemówiły do Ciebie wcześniejsze argumenty, może przekonają Ciebie liczne bakterie, których pełno w miejscach takich jak miejski basen.

Na publicznych basenach spotykają się ludzie różniący się nie tylko wiekiem czy płcią ale także stanem zdrowia i higieną osobistą. Kąpieliska takie są miejscem rozwoju przeróżnych bakterii, grzybów i szkodliwych drobnoustrojów, które w środowisku wodnym czują się znakomicie. Na pływalniach miejskich najczęściej można nabawić się grzybicy stóp, ale są również bardziej niebezpieczne przypadki – woda w takich basenach jest siedliskiem wielu patogenów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Mając swój własny basen, w dodatku zadaszony i zabezpieczony przed zanieczyszczeniami, możesz czuć się bezpiecznie. To Ty decydujesz kto i kiedy z niego korzysta.

Tłumów też nie musisz się obawiać. 

Jak widać powodów do zainwestowania w Teleskopowe Zadaszenie Basenu jest dużo.

Jeśli już zdecydujesz się na jego zakup, warto przyjrzeć się firmie, która to zadaszenie wykona i sprawdzić czy posiada odpowiednie doświadczenie.

Niekwestionowanym liderem europejskim w produkcji trwałych i bezpiecznych Teleskopowych Zadaszeń Basenowych jest firma Aluna®. Od 17 lat firma prężnie działa na rynku polskim jak i międzynarodowym, zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody m.in. Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich za Teleskopowe Zadaszenie Aluna ® Opera, statuetkę Hipolita Cegielskiego za Europejski System Zadaszeń Basenów, prawo do wyróżniania swoich produktów godłem „THE BEST® IN POLAND” czy też Złote Statuetki Przedsiębiorstwa Fair Play.

W ofercie firmy Aluna ® znajdziecie aż 36 różnego rodzaju modeli zadaszeń, od prostokątnych po okrągłe. W każdym kolorze jaki możecie sobie wyobrazić, z możliwością wyboru rodzaju przeszklenia, drzwiami przesuwnymi, bocznymi, uchylnymi… Są w stanie wykonać najbardziej złożoną konstrukcję, czy też udoskonalić tą, którą już macie. Zadaszenia ich są tak solidne (autorski System Profili Aluna ® XXL), że mogą wytrzymać w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Aluna ® daje nam na kolekcje Aluna ® Pro aż 10-letnią gwarancję międzynarodową oraz 10-letnie gwarancje producentów PC, zapewnia własny sprawny transport na miejsce wskazane przez kupującego, rozładunek i montaż na życzenie.

Zapraszamy do kontaktu.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aby pobrać Katalog Aluna® niezbędne jest wypełnienie formularza.
Ta strefa przeznaczona jest
dla Partnerów Aluna®
Aby przejść dalej, podaj dedykowany kod dostępu
Jesteś Partnerem a nie dostałeś kodu? Zgłoś się!