Ulepszenie zadaszenia basenowego – co warto wziąć pod uwagę?
Często dokonując wyboru działamy pod presją czasu, gonią nas terminy, chcemy już jak najszybciej zakończyć proces decyzyjny i mieć to „z głowy”, a zasypywanie nas kolejnymi informacjami technicznymi, które wypadałoby przeanalizować, działa jedynie frustrująco – znacie to?
My mamy to na co dzień w życiu prywatnym, dlatego zdecydowaliśmy, że nasi klienci tego nie doświadczą.
Ulepszenie zadaszenia basenowego – przewodnik
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki przewodnik, w jakie dodatki i kiedy warto zainwestować.
- Poliwęglan lity vs komorowy – my polecamy poliwęglan lity (wyglądający jak szkło), który jest odporniejszy oraz bardziej estetyczny. Decydując się na poliwęglan komorowy, godzisz się na to, że szybciej straci on swą przejrzystość, a w kanalikach mogą zacząć gromadzić się glony i zanieczyszczenia. Poliwęglan komorowy jest też dużo mniej odporny na gradobicia czy uszkodzenia mechaniczne. Sam zdecyduj, czy niższa cena to Tobie zrekompensuje.
- Kolor konstrukcji – wybierz taki odcień, który wpasuje się w Twoje otoczenie. Pamiętaj, że będziesz mieć ten kolor przed oczami przez kolejnych kilkanaście lat, dlatego dokładnie przemyśl wybór mocno wybijającego się koloru. U nas każda barwa z palety RAL jest w cenie, więc komfortowo dobierzesz swój wymarzony odcień. Jako sposób malowania wybierz drobną strukturę – jest odporniejsza na zarysowania!
- Mata wytłumiająca – to najczęstszy dodatek, który sugerujemy naszym klientom, i zawsze spotyka się z pozytywnym odzewem już w trakcie użytkowania. To specjalny rodzaj pianki samoprzylepnej, którą mocujemy od spodu prowadnic. Mata chroni przed dostaniem się drobnych kamyczków pod prowadnice, wytłumia je, wygładza podłoże a tym samym sprawia, że prowadzenie segmentów jest płynne i ciche. Cechują ją odporność na promieniowanie UV oraz wilgoć.
- Prowadnice Premium – specjalne prowadnice, które można zlicować z podłożem. Świetne rozwiązanie, gdy jesteś na etapie wykańczania otoczenia wkoło basenu, ponieważ wtedy z łatwością przymocujesz prowadnice do fundamentu, a potem dokładnie je obudujesz płytkami bądź deską tarasową, uzyskując tym samym jeden poziom. Jeśli już masz wyłożony taras wkoło basenu – aby uniknąć dodatkowych kosztów, rekomendujemy pozostanie przy prowadnicach mocowanych do gotowego podłoża – ich wysokość to jedynie 18 mm, a delikatne i bezpieczne wykończenie krawędzi jest bezpieczne nawet dla bosych dziecięcych stóp. Decyzja oczywiście jest Twoja.
- Drzwi – w niższych konstrukcjach jedna para drzwi w zupełności wystarczy, zarówno do wejścia do basenu jak i do wentylacji. Jeśli decydujesz się na zadaszenie wysokie, pod którym będziesz swobodnie chodzić, przedyskutuj razem ze swoim doradcą ścieżki komunikacyjne – dobry specjalista doradzi, jak duże, ile i w którym miejscu powinny znajdować się drzwi.
W zadaszeniu poniżej 50 cm, pod którym nie będziesz pływać, drzwi nie są niezbędne – to tylko element wentylacji.
- Moskitiera – jeśli wybierasz wysokie zadaszenie, konieczne zainwestuj w moskitierę – gwarantuje bezpieczną i komfortową zabawę bez użądleń, oraz uniemożliwia wtargnięcie do basenu Twojego pupila.
- Wentylacja – przewietrzenie strefy basenowej jednym ruchem, bez odblokowywania segmentów/drzwi? Dwa najpopularniejsze rozwiązania to Click-clack (10 cm dolna uchylna klapa), która zamontowana na ścianach szczytowych szybko i efektywnie wentyluje przestrzeń, bądź wentylacja pasywna – specjalny profil, rozszczelniany w niewidoczny gołym okiem sposób, wyposażony w zabezpieczenie przed owadami.
Dla nas zadowolony klient to najlepsza rekomendacja, dlatego wszystkie rozwiązania i dodatki omawiamy z klientem podczas wizji lokalnej – tylko osobista rozmowa na miejscu inwestycji gwarantuje całkowite zrozumienie potrzeb klienta. Jesteś zainteresowany takim spotkaniem? Nasi specjaliści pozostają do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami!