fbpx

Aquaparki - inwestycje premium

Jesteś właścicielem obiektu hotelowego lub pensjonatu z basenem zewnętrznym? 

Rozważałeś kiedykolwiek wcześniej, aby zabudować strefę basenową, a tym samym zagwarantować swoim klientom świetną zabawę oraz upragniony relaks – niezależnie od pogody? 

A może jesteś na etapie projektowania lub budowy nowego obiektu wypoczynkowego?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, przeczytaj te kilka zdań, które dla Ciebie przygotowaliśmy – ułatwi Ci to podjęcie decyzji, albo pozwoli uniknąć popełnienia błędów, których koszty mogą ciągnąć się latami.

Jakie korzyści wynikają z posiadania krytej, zewnętrznej strefy basenowej

 

 • powstaje nowa strefa relaksu i zabawy = więcej miejsca
 • pobyt w Twoim hotelu jest interesującą propozycją na tle konkurencji
 • przedłużasz okres wypoczynkowy o kolejne miesiące, poza sezonem letnim
 • goście nie opuszczają Twojego hotelu w poszukiwaniu innych atrakcji
 • Twój obiekt będzie częstym wyborem rodzin z dziećmi
 • wakacyjny odpoczynek nie jest zagrożony deszczową pogodą
 • kryta strefa basenowa umożliwia zorganizowanie dodatkowych atrakcji dla różnych grup wiekowych (zabawy dla dzieci, aerobik dla dorosłych, gimnastyka dla starszych osób, a także nauki pływania, gier czy zawodów)
 • w słoneczne i ciepłe dni otwarte zadaszenie nie stanowi żadnej przeszkody do odpoczynku na świeżym powietrzu i korzystania z kąpieli słonecznych
 • poliwęglan chroni skórę przed poparzeniem.

Jak więc widzisz, zadaszenie basenowe to prosty sposób by zapewnić gościom dodatkową atrakcję i wygospodarować nowe miejsce do wypoczynku, co zwiększa zadowolenie obecnych gości oraz podnosi atrakcyjność oraz wartość całego obiektu – nie ma co do tego wątpliwości.

Ale jak się do tego zabrać? Od czego zacząć? 

Jeśli masz już basen, pierwszym krokiem jest zorientowanie się w lokalnym urzędzie, jakie pozwolenia i zgody należy uzyskać, tak żeby dopełnić pełnych formalności.

To również ostatni moment, aby przemyśleć wszystkie dodatki, którymi jeszcze chcesz uatrakcyjnić swój basen – prysznic, fontanna, a może zjeżdżalnia? Zaplanuj ścieżki komunikacyjne wokół basenu, miejsce na leżaki – wszystko musi mieć swoje bezpieczne miejsce.

Czym kierować się wybierając wykonawcę zadaszenia basenowego?

W tym samym czasie warto już dokonywać rozeznania na rynku, zasięgnąć opinii specjalistów, obejrzeć podobne konstrukcje, poszukać rekomendacji.

Koniecznie sprawdź:

 • czy dana firma wykonywała już inwestycje podobnego kalibru (najlepiej udaj się na miejsce i obejrzyj osobiście choć jeden taki obiekt)
 • jak długo wykonawca istnieje na rynku
 • czy firma zapewnia serwis i cykliczne przeglądy
 • jak przebiega proces ofertowania i sam kontakt z potencjalnym wykonawcą (przyjazd na wymiarowanie, elastyczność, jakość proponowanych rozwiązań)
 • czy wykonawca daje wytyczne do przygotowania fundamentów, jak długi okres gwarancji proponuje
 

Pamiętaj – niska cena to nie najważniejszy wyznacznik, i to nie ona powinna być czynnikiem decydującym. Często za niską ceną idzie marna jakość, zarówno produktu jak i obsługi, więc przeanalizuj wszystkie aspekty jak najdokładniej i podejmij decyzję w oparciu o wszystkie wartości.

Firma Aluna wykonała wiele inwestycji w ośrodkach publicznych, instalując zarówno mniejsze hotelowe obiekty, jak i wielkie aquaparki. Za każdym razem podchodzimy do projektu bardzo indywidualnie, zdając sobie sprawę, że bierzemy odpowiedzialność nie tylko za jakość wypoczynku klientów i wizerunek całego ośrodka, ale przede wszystkim za życie wielu rodzin z dziećmi.

Zadaszenie obiektu komercyjnego musi spełniać wiele wymogów, powinno być więc wykonane według najwyższych standardów, dlatego my zajmujemy się inwestycją kompleksowo – od doradztwa  i wizji lokalnej po montaż oraz serwis.

Zobacz realizacje Aluna w różnych ośrodkach wypoczynkowych

https://aluna.eu/aquaparki/

Jeśli chcesz umówić się na wstępną konsultację, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aby pobrać Katalog Aluna® niezbędne jest wypełnienie formularza.
Ta strefa przeznaczona jest
dla Partnerów Aluna®
Aby przejść dalej, podaj dedykowany kod dostępu
Jesteś Partnerem a nie dostałeś kodu? Zgłoś się!