fbpx

Bezpieczeństwo, które daje zadaszenie basenowe

Dokonaj świadomego wyboru

Operując na rynku basenowym od ponad 23 lat mieliśmy okazję napotkać chyba wszystkie możliwe procesy i zagadnienia związane z tą wymagającą branżą.

Basen w przydomowym ogrodzie to ogromna przyjemność, ale i wielka odpowiedzialność – za bezpieczeństwo domowników, przybywających gości oraz naszych zwierząt.
Mamy tu na uwadze nie tylko ochronę przed niekontrolowanym wpadnięciem/wejściem do wody, ale również ryzyko związane z zanieczyszczaniem wody oraz – o czym nie należy zapominać – wysokimi kosztami utrzymania basenu.

Od czego zacząć?

Każdy klient przystępujący do zakupu basenu powinien od razu zaplanować odpowiednią ochronę tej strefy, opierając decyzję o swoje oczekiwania, koncepcję wizualną oraz możliwe funkcje.

Wielu klientów wpada w pułapkę decydując się pod wpływem impulsu na budowę basenu, nie uwzględniając jednocześnie w kosztorysie żadnego zabezpieczenia, a krótko po uruchomieniu basenu zderzają się z problemem ciągłego niepokoju oraz gromadzących się systematycznie nieczystości – żadna przyjemność, prawda…?

Aby do tego nie dopuścić, już na etapie projektowania rekomendujemy dokonanie wyboru, w jaki sposób chcemy zabezpieczyć nasz basen – tym sposobem unikniemy późniejszych niedogodności związanych z np. brakiem wystarczającego miejsca na montaż wybranej ochrony.

Prześlij do nas projekt swojego basenu, a nasz specjalista doradzi Ci najlepsze rozwiązanie!

W jaki sposób zadaszenie basenowe Aluna® gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo użytkowania basenu?

✖️ przypadkowe wpadnięcie do basenu
✔️ konstrukcja jest stabilna i wytrzymała – opatentowane profile o odpowiedniej grubości oraz lity poliwęglan gwarantują całkowite bezpieczeństwo przed załamaniem się na wypadek wpadnięcia na konstrukcję (w zależności od modelu, odporność na obciążenia sięga do 210 kg/m2)

✖️ niekontrolowanie korzystanie z basenu
✔️ po zakończonej kąpieli czy podczas nieobecności dorosłych zamknięta konstrukcja przykrywa szczelnie cały basen, a każdy segment, drzwi lub okno jest blokowane osobno na klucz – niepowołana osoba nie ma możliwości dostania się do wody

✖️ poślizgnięcie się/zranienie stopy
✔️ biegając czy chodząc wkoło basenu należy zachować szczególną ostrożność, ale gładkie, wyprofilowane prowadnice ograniczają do minimum ryzyko potknięcia się i zapewniają komfortowe warunki korzystania z przestrzeni basenowej

✖️ poparzenie słoneczne
✔️poliwęglan jako materiał absorbuje promieniowanie UV, więc przy wyższych konstrukcjach, z których korzystamy bez konieczności otwierania zadaszenia, mamy zapewnioną całkowitą ochronę przeciwsłoneczną bez ograniczeń czasowych

✖️ zanieczyszczenie wody
✔️ dzięki zastosowanym dodatkowym zabezpieczeniom międzysegmentowym (uszczelkom oraz szczotkom) zadaszenie stanowi doskonałą barierę dla liści, owadów i innych niepożądanych zanieczyszczeń, co w odczuwalny sposób przekłada się na czystość wody w basenie

Działaj z wyprzedzeniem

Nie pozostawiaj takiej decyzji przypadkowi – pomyśl odpowiednio wcześnie, jak połączyć radość z własnego basenu z gwarancją spokoju oraz bezpieczeństwa dla Ciebie i Twoich bliskich.

Jeśli chcesz uzyskać więcej porad dotyczących Waszego zadaszenia basenowego, znajdziesz nas tutaj.
Zapraszamy 💙

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aby pobrać Katalog Aluna® niezbędne jest wypełnienie formularza.