Technologia ALUNA®

PROJEKTOWANIE

System teleskopowych zadaszeń basenów jest autorskim projektem ALUNA®. Już w trakcie projektowania dostosowano proces produkcji do takich technologii i materiałów, które zapewniają największą trwałość, funkcjonalność i estetykę produktów. Dzięki temu bez konieczności zwiększania kosztów najlepsza wersja zadaszenia jest u nas wersją standardową.

 

 

OPIEKA TECHNICZNA

Oferujmy pełne wsparcie działu Projektowo - Technicznego ALUNA® przy przystosowaniu projektu do wymogów inwestora. Dzięki konsultacji zoptymalizujemy konstrukcję tak by pasowała do przestrzeni i wzornictwa ogrodu.

 

 

WYMIAROWANIE

Dokładne pomiary miejsca przeznaczonego na zabudowę ALUNA® są dla nas bardzo ważne. Czasem to proste zadanie może okazać się bardziej skomplikowane, dlatego dzięki usłudze wymiarowania przyjedziemy i zrobimy to za Ciebie. To również doskonała okazja do skonsultowania się ze specjalistami od projektowania i montażu.

GWARANCJA

ALUNA® udziela 10 letniej gwarancji na aluminiową konstrukcję ALUNA® i 5 letnią gwarancję na montaż zadaszeń przez ALUNA® oraz 3 letniej gwarancji na powłokę lakierniczą. Poliwęglan objęty jest gwarancją producenta płyt na okres 10 lat .

Każde oryginalne zadaszenie ALUNA® posiada własny, unikalny numer seryjny oraz certyfikat autentyczności ALUNA®.

 

 

UNIKALNE PROWADNICE

Autorskie prowadnice ALUNA® to najwyższa trwałość i jakość wykończenia. Dzięki zastosowaniu profili zakrywających wszelkie elementy montażowe, uzyskaliśmy produkt elegancki i estetyczny. Każda nasza prowadnica wzbogacona jest o ALUNA® Children Safe Protection System, który zapewnia bezpieczeństwo bosym stopom oraz większy komfort w użytkowaniu.

Oferujemy dwa rodzaje prowadnic: standardowe ALUNA® AIR System oraz stosowane przy większych i wzmocnionych konstrukcjach ALUNA® AIR XXL System.

 

 

TRANSPORT I MONTAŻ

Dysponujemy własnymi środkami transportu oraz wykwalifikowanymi, certyfikowanymi grupami montażowymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć i zamontować zamówiony towar na terenie całej Europy.

USZCZELNIENIE

Dla lepszej izolacji od zimna oraz wiatru stosowane są dwa skuteczne uszczelnienia. W dolnych profilach ścian czołowych zamontowane są odpowiednio dopasowane pasy materiału termoplastycznego zapobiegające utracie ciepła. Podobny materiał uszczelnia przestrzeń między segmentami. Oprócz tego stosujemy specjalne szczotki w profilach drzwi, które dodatkowo uszczelniają i zapobiegają zbieraniu się kurzu oraz brudu.

 

 

TANDEMY JEZDNE

System jezdny ALUNA® skonstruowany jest tak, aby każdy mógł szybko i bez wysiłku zasłonić lub odsłonić basen. Prowadnice dostosowane są rozmiarem do odpowiedniego modelu i długości zadaszenia. W systemach ALUNA® Construction zastosowano innowacyjny system specjalnych tandemów jezdnych o bardzo wysokim standardzie i właściwościach nośnych. Wpływa to na precyzję i lekkość przesuwu segmentów. Każdy wózek posiada dwa tandemy jezdne ze zintegrowanym systemem przeciwwiatrowym. 


 

PROFILE ALUNA®

Dzięki opatentowanym  profilom aluminiowym ALUNA® Construction System wytwarzanym tylko w najlepszych europejskich hutach na specjalne zlecenie ALUNA® dajemy Państwu najwyższą gwarancję ALUNA® TQM Quality System niezawodności i trwałości naszych produktów. Stosowany przez nas autorski projekt systemu jezdnego ALUNA® o bardzo wysokim standardzie jest wyróżnikiem produktów ALUNA® na rynku zadaszeń. Podwójne tandemy jezdne w każdym wózku ze zintegrowanym systemem przeciwwiatrowym pozwalają na bardzo precyzyjny i lekki przesuw segmentów nawet po wielu latach użytkowania.

 

 

WYPEŁNIENIE

Aby cieszyć się ciepłą wodą w basenie jak najdłużej stosujemy kilka metod wypełnienia:

- bezbarwny poliwęglan komorowy 10 mm z filtrem UV,

- barwny poliwęglan komorowy z filtrem UV (występuje kilka kolorów na zapytanie),

- bezbarwny poliwęglan lity (typu szyba) 3 mm lub 4mm z filtrem UV,

- szkło bezpieczne 44.2.

Każda z opcji montowana jest w oparciu o indywidualne potrzeby Klienta, specyfikę lokalizacji oraz wybranego rozwiązania.

 

 

WYKOŃCZENIE

Wysoki standard konstrukcji ALUNA® wynika z dbałości o detale całego systemu. Wszystkie elementy wytwarzane są w specjalistycznych firmach na zamówienie (gumowe zaślepki profili, szczotki maskujące, pasy uszczelniające, łożyskowane rolki). Elementy metalowe wykonane są ze stali szlachetnej gwarantującej odporność na agresywne czynniki środowiska oraz podwyższoną wilgotność. Powierzchnia profili wykańczana jest farbą strukturalną TIGER, TIGER metalik lub powlekana imitacją drewna VIV DECORAL.

 

 

KONSTRUKCJA

Konstrukcje tworzą w zależności od potrzeb profile ALUNA® AIR Construction lub wzmocnione ALUNA® XXL Construction. Są to jedne z najnowocześniejszych systemów profili na świecie, zaprojektowane przez naszych projektantów.

Segmenty z których zbudowane są zadaszenia standardowo mają długość 2,18 m lub 2,50 m. Jeżeli wymaga tego projekt mogą być przygotowane na indywidualny wymiar dostosowany do potrzeb Klienta. Każdy segment przesuwa się niezależnie, po własnym torze.

Dla komfortu użytkowników możemy przedłużyć prowadnice, tak by cała konstrukcja zjechała poza lustro basenu. Systemowe profile ALUNA® zostały zaprojektowane tak, aby nie dochodziło do ich uginania i deformacji.

Każde zadaszenie standardowo wyposażone jest w jedne pojedyncze drzwi przesuwne lub uchylne, montowane w największym segmencie zadaszenia lub w ścianie czołowej.

 

TECHNOLOGIA

W naszych zadaszeniach używamy stopów aluminium 6060 i 6063.

Rolki wykorzystywane w systemie prowadnicowym ALUNA® AIR System i ALUNA® AIR XXL System są wykonane z poliamidu PA6, natomiast system bezprowadnicowy ALUNA® Easy wykonany jest z kółek wysokiej jakości termoplastycznego elastomeru gumy TPE.

Do łączenia elementów używamy śrub ze stali nierdzewnej typu A2.

Systemy jezdne w segmentach składają się z dwóch wózków, z których każdy posiada dwa moduły wyposażone w dwa kółka lub rolki. Cały system jezdny segmentu składa się z ośmiu rolek lub kółek.

W systemach do drzwi przesuwnych wykorzystywane są krótsze moduły, składające się z jednej rolki, każde drzwi przesuwne wyposażone są w cztery takie moduły co daje w całości cztery rolki.

Powierzchnia profili wykańczana jest farbą strukturalną TIGER o grubości powłoki lakierniczej 60-80 µm.

Prowadnice montowane są za pomocą kołków szybkiego montażu 8x60 i 80x100 oraz kotew wklejanych chemicznie wykonanych z pręta M8.

 

WYTRZYMAŁOŚĆ

Zadaszenia ALUNA® z kolekcji Pro wykonane są zgodnie ze światową normą jakości ALUNA® TQM Quality System oraz zgodnie z najsurowszym francuskim certyfikatem dotyczącym bezpieczeństwa i wytrzymałości zadaszeń AFNOR C.E.I.P. NORME NF P90-309 +AL.

 

ALUNA® to uznany i ceniony europejski producent. Produkty ALUNA® spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria technologiczne i wytrzymałościowe. Opatentowany własny system profili aluminiowych ALUNA® Construction System daje pewność produkcji konstrukcji o najwyższej wytrzymałości i parametrach jakościowych.

Spośród produkowanych przez ALUNA® zadaszeń znajdziemy najbardziej wytrzymałe modele zadaszeń basenowych takie jak:

 

ALUNA® Exclusive Line* 4,00/12,79/0,83 profil ALUNA® AIR XXL z wypełnieniem litym 3mm:
wytrzymałość 100kg/m2

ALUNA® Seniore* 4,00/12,86/1,96 profil ALUNA® AIR XXL z wypełnieniem litym 3mm:
wytrzymałość 120kg/m2

ALUNA® Opera* 4,00/12,86/2,43 profil ALUNA® AIR XXL z wypełnieniem litym 3mm:
wytrzymałość 150kg/m2

ALUNA® Atlanta* 4,00/12,86/1,14 profil ALUNA® AIR XXL z wypełnieniem litym 3mm:
wytrzymałość 180kg/m2

ALUNA® Classic* 4,00/12,86/1,72 profil ALUNA® AIR XXL z wypełnieniem litym 3mm:
wytrzymałość 200kg/m2 

 

*modele referencyjne

 

Obciążenia śniegiem zadaszeń basenowych - przykładowe modele ALUNA®
Norma PN-EN 1993
 
 
ALUNA® Prestige profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 55kg/m2 
 
ALUNA® Exclusive Line profil ALUNA® AIR XXL System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 100kg/m2 
 
ALUNA® Exclusive Line R1 profil ALUNA® AIR XXL R1 System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 70kg/m2 
 
ALUNA® Wariant Light profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 120kg/m2 
 
ALUNA® Wariant Light profil ALUNA® AIR XXL System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 210kg/m2 
 
ALUNA® Wariant Light profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm/komorowym 10mm - mieszane:
ilość segmentów: 4
max szerokość: 3,75m
o wytrzymałości: 125 kg/m2
 
ALUNA® Wariant Light profil ALUNA® AIR XXL System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 5
max. szerokość 5,25
o wytrzymałości 110kg/m2 
 
ALUNA® Wariant Light R1 profil ALUNA® AIR R1 System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 35kg/m2 
 
ALUNA® Wariant Light R1 profil ALUNA® AIR XXL R1 System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 80kg/m2 
 
ALUNA® Wariant Light R1 profil ALUNA® AIR R1 System z wypełnieniem litym 3mm/ komorowym 10mm - mieszane:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 40kg/m2 
 
ALUNA® NEO Light R1 profil ALUNA® AIR XXL R1 System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max szerokość: 3,75m
o wytrzymałości: 80 kg/m2
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 170kg/m2
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 4,25
o wytrzymałości 165kg/m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 4,50
o wytrzymałości 140kg/m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 4,75
o wytrzymałości 120kg/m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem litym 3mm:
liczba segmentów: 4
max. szerokość 5,25
wytrzymałość 83 kg / m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem komorowym 10mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 3,75
o wytrzymałości 173kg/m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem komorowym 10mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 4,25
o wytrzymałości 168kg/m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem komorowym 10mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 4,50
o wytrzymałości 143kg/m2 
 
ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem komorowym 10mm:
ilość segmentów: 4
max. szerokość 4,75
o wytrzymałości 123kg/m2 

 

ALUNA® Wave profil ALUNA® AIR System z wypełnieniem komorowym 10 mm:
liczba segmentów: 4
max. szerokość 5,25
wytrzymałość 88 kg / m2 

 

 

 

1. Wizyta doradcy

Wizja lokalna, pomiary, dobór rozwiązania.

2. Indywidualny projekt

Indywidualne parametry zamówienia.

3.Transport ALUNA®

Certyfikowany transport.
Dostawa do miejsca instalacji.

4. Certyfikowany montaż

Certyfikowany montaż pracwników ALUNA®, dokładne sprzątanie.